fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool korraldas sisseastujatele infopäeva 

Täna toimus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes Kõrgemasse Sõjakooli sisseastujatele  infopäev. Huvilised said põhjalikud teadmised maa-, mere- ja õhuväe õppesuundadest, sisseastumiskatsetest ning ajateenistuse läbimisest. 

Kõrgema Sõjakooli infopäev sisseastujatele. Foto: Annett Kreitsman
Kõrgema Sõjakooli infopäev sisseastujatele. Foto: Annett Kreitsman

Ohvitserid tutvustasid huvilistele sisseastumiskatseid ning maa-, mere- ja õhuväe õppesuundasid, erialasid ja hilisemat teenistust ning kaitseväe värbamiskeskuse esindaja andis lisainfot ajateenistuse läbimisest.

„Kõigi õppesuundade esindajad kirjeldasid oma suundasid väga hästi ja olid inspireerivad. Iga esitluse lõpus tundsin, et just see on mulle. Lõplikut suunavalikut pole veel langetanud, kuid soov Kõrgemasse Sõjakooli õppima asuda on suur,“ ütles äsja ajateenistuse läbinud neiu Ailen Kesa.

Infopäev oli heaks võimaluseks omandada ohvitseridelt vajalikke lisateadmisi, just seetõttu osales infopäeval ka Allan Kaarli Murumets. „Tulin infopäevale, et olla sisseastumiskatsetele tulles võimalikult ettevalmistunud. Kõik, mida teada tahtsin, räägiti või näidati ära.“

Lisaks rääkisid kadetid õppetöövälisest tegevusest ja kadetielust ning tutvustasid kooli olmetingimusi. Infopäev oli heaks võimaluseks tutvuda oma silmaga sõjakooli õppe- ja eluoluga ning suhelda vahetult koolis õppivate kadettidega.

Infopäeval osales 26 huvilist, kelle seas lisaks noormeestele ka seitse neidu.

Sisseastumisdokumente saab Kõrgemasse Sõjakooli esitada SAIS-i vahendusel 20. juunist 3. juulini ning sisseastumiskatsed kõrgema sõjakooli rakenduskõrgharidusõppesse toimuvad 18. – 22. juuli 2016.

KVÜÕA kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia