fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool korraldas sisseastumishuvilistele infopäeva

_MG_5932Täna toimus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes infopäev, mille käigus tutvustasid kaitseväelased kümnetele noortele õppimisvõimalusi Kõrgemas Sõjakoolis.

Infopäeval tutvustasid ohvitserid sisseastumiskatseid ning maa-, mere- ja õhuväe õppesuundasid, erialasid ja hilisemat teenistust. Huvilised said ülevaate sõjakooli olmetingimustest ja vaba aja veetmise võimalustest.

Infopäeva külastanud Kärol Villemson-Toomemägi sõnul andis üritus palju uusi teadmisi ja kinnistas tema soovi tulla õppima Kõrgemasse Sõjakooli.

„Soov sõjakooli õppima tulla on mul juba põhikoolist. Olen internetist juba varasemalt uurinud ja nüüd kui nägin sõjakooli kodulehel seda üritust, siis sain võimaluse näha seda maja ka seestpoolt. Mulje jäi väga hea ja üritan kindlasti kooli õppima tulla,“ ütles Villemson-Toomemägi.

„Näiteks ei teadnud ma, et elamistingimused on kõikidele kadettidele tasuta ning et väljaõpe toimub ka väljaspool maja,“ sõnas ta ning lisas, et võimaluse korral soovib õppima asuda mereväe õppesuunale.

Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad parimat juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursusel saab rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal maa-, mere- või õhuväe õppesuunal. Sisseastumisdokumente saab sõjakooli esitada tänavu 23. juunist 6. juulini.

Kaitseväe Akadeemia