fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool pani Tartumaa noored maastikumängus proovile

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool osales Tartumaa Rajaleidja keskuse noorte karjääriteemalise maastikumängu korraldamises, millest võttis osa 60 õpilast.

​Tartumaa Rajaleidja keskuse korraldatud selleaastasel Tartu linna ja  maakonna põhikoolide õpilaste karjääriteemalisest maastikumängust võttis osa 15 4-liikmelist võistkonda. Võistluse raames läbisid rühmad erinevaid punkte, kus lahendati karjääriteemalisi ülesandeid ja harjutati meeskonnatööd.

„Kõrgema Sõjakooli korraldatud harjutus pani proovile noorte mälu ja muidugi ka meeskonnatöö oskuse. Võistkondadel läks väga hästi, olin üllatunud, et nad nii paljusid esemeid teavad ja meelde jätavad, üks meeskond sai kõikide esemete tundmisega hakkama. Tänane on näidanud, et kõige paremini läheb neil, kes panevad paika plaani ja jaotavad meeskonnas ülesanded ära,“ ütles Kõrgema Sõjakooli poolse ülesande läbiviija maaväe kadett Kaur Koiduste.
Kõrgema Sõjakooli poolt organiseeritud harjutuses pidid võistlejad ette antud aja jooksul liikuma ümber maha märgitud sektoriteks jagatud ringi, mille sees olid erinevad kaitseväelastele vaja minevad esemed ning need sektorite kaupa meelde jätma. Pärast aja lõppu eemalduti esemetest ning võistkonnal tuli üles kirjutada nii palju esemeid vastavalt sektoritele, kui meelde jäi.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58750

Kaitseväe Akadeemia