fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool sai uue kadettveebli

Tänasel Kõrgema Sõjakooli rivistusel andis sõjakooli ülem kolonelleitnant Vahur Murulaid kadettveebli auastmetunnused 13. põhikursuse kadettseersandile Virko Luidele.

Uue õppeaasta algul on traditsiooniks valida sõjakooli teise õppeaasta kadettide seast uus kadettveebel, kelle ülesandeks on juhtida järgneval aastal Kadetikogu tegevust ja koordineerida ürituste korraldamist.

“Eeloleval ametiaastal loodan kindlasti tulla toime Kadetikogu põhiliste ürituste ja tavadega, kuid lisada midagi uut ja meeldejäävat ka meie kursuselt,” sõnas kadettveebel Virko Luide. “Suureks eesmärgiks on tihedam koostöö teiste üliõpilasorganisatsioonidega, et Kadetikogu liikmetel oleks võimalus laiendada oma tutvusringkonda,” lisas kadettveebel Luide.

Kadettveebel on kadettide valitud esindaja, kelle kohustuste hulka kuulub kadettide heaolu eest vastutamine ja teistele eeskujuks olemine.

Lisaks autasustas sõjakooli ülem rivistusel medalite ja meenetega 11. oktoobril toimunud laskevõistluse parimaid. Võistkondlikus arvestuses tuli võitjaks ja pälvis rändauhinna 5. keskastmekursus. Individuaalarvestuses oli püstolil H&K USP parim kadett Sten Valdaru 13. põhikursuselt ja automaadil AK4 noorkadett Ahti Valdmets 14. põhikursuselt. Eraldi arvestuses toimunud praktikal laskmise võitis kadett Janno Õsso 2. Õhuväe põhikursuselt.

Rivistusel tunnustas kolonelleitnant Murulaid rändauhinna ja medalitega ka sõjakooli jalgpallivõistluse võitnud KVÜÕA kaaderkoosseisu võistkonda ning andis meened oktoobri algul Kaitseliidu Järva Maleva patrullvõistlusel esimeseks tulnud sõjakooli meeskonnale.

Kaitseväe Akadeemia