fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool tähistab 98. aastapäeva patrullvõistlusega Tartu linnas

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool tähistab täna 98. aastapäeva, mille puhul peetakse reedel, 7. aprillil Tartu linnas pidulik jalutuskäik ja sõjalis-sportlik patrullvõistlus. 

Patrullvõistlusel osalejad liiguvad Tartu linnas kandes eraldusmärkidega välivormi
Foto: Kpt Kristjan Kostabi

Kõrgema Sõjakooli traditsiooniline patrullvõistlus algab reedel, 7. aprillil kell 9.30 Raekoja platsilt ning lõpeb orienteeruvalt kell 17.00 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste juures. Võistkonnad liiguvad Tartu linnaruumis Kesklinna, Tähtvere, Supilinna, Ülejõe, Raadi, Karlova ja Annelinna linnaosades.

Patrullvõistlusel osalevad seitse kuueliikmelist Kõrgema Sõjakooli, välisdelegatsioonide ja Sisekaitseakadeemia kadettidest moodustatud segavõistkonda. Kõik võistlejad kannavad riigi ja üksuse eraldusmärkidega välivormi. Võistkonnad liiguvad Tartu linnas jalgsi ning lahendavad kümnes erinevas kontrollpunktis ette antud ülesandeid. Võistkondadega kokku puutudes palume suhtuda rahulikult ning võistlejaid mitte segada.

Patrullvõistlusele eelneb pidulik jalutuskäik, mis algab reede hommikul kell 9.00 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste eest. Rongkäik liigub mööda Riia maanteed ja Ülikooli tänavat Raekoja platsile, kus KVÜÕA ülema ülesannetes olev kolonelleitnant Avo Veske tervitab aastapäeval osalejaid ning annab ühisstardi patrullvõistlusele.

Aastapäeva pidustustele paneb punkti laupäeval, 8. aprillil õppeasutuste peahoones peetav traditsiooniline kadetiball.

Aastapäeva tähistamisest võtavad lisaks Kõrgema Sõjakooli koosseisule osa välisdelegatsioonid Soome, Rootsi, Poola, Läti ja Leedu riigikaitseakadeemiatest ning Sisekaitseakadeemia kadettide esindus.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme. Sisseastumisdokumente saab kõrgemasse sõjakooli esitada tänavu 19. juunist 3. juulini.

Kaitseväe Akadeemia