fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool tähistab 99. aastapäeva patrullvõistlusega Tartu linnas

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool tähistab 3. aprillil oma 99. aastapäeva, mille puhul korraldatakse reedel, 6. aprillil Tartu linnas pidulik jalutuskäik ja sõjalis-sportlik patrullvõistlus.

Patrullvõistlusel osalejad kannavad riigi ja üksuse eraldusmärkidega välivormi ning seljakotte. Võistlejad relvi kaasas ei kanna.

„Kuna Kõrgema Sõjakooli aastapäeva raames toimuvate ürituste keskseks läbiviimise kohaks on Tartu linnaruum, soovin siinkohal tänada linnavalitsust ja teisi koostööpartnereid, kes meie ettevõtmisi toetavad. Loodan ka linnarahva mõistvale suhtumisele, kui mõni tegevus peaks kaasa tooma piiranguid,“ ütles Kõrgema Sõjakooli ülem major Erkki Roosnurm.

Kõrgema Sõjakooli traditsiooniline patrullvõistlus algab reedel kell 9.30 Raekoja platsilt ning lõpeb orienteeruvalt kell 17.00 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste juures. Võistkonnad liiguvad Annelinna, Karlova, Kesklinna, Maarjamõisa, Supilinna, Tammelinna, Tähtvere ja Vaksali linnaosades.

Patrullvõistlusele eelneb pidulik jalutuskäik, mis algab reede hommikul kell 9.00 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste eest. Rongkäik liigub mööda Riia tänavat ja Ülikooli tänavat Raekoja platsile, kus KVÜÕA ülem kolonel Enno Mõts ja Tartu linnapea Urmas Klaas tervitavad aastapäeval osalejaid ning kolonel Mõts annab ühisstardi patrullvõistlusele.

Aastapäevast võtavad lisaks Kõrgemale Sõjakoolile osa ka välisdelegatsioonid Soome, Rootsi, Poola, Läti, Leedu ja Ühendkuningriigi riigikaitseakadeemiatest ning Sisekaitseakadeemia kadetid. Patrullvõistlusel osalevad seitse 6-liikmelist segavõistkonda. Kõik võistlejad kannavad riigi ja üksuse eraldusmärkidega välivormi ning seljakotte. Võistlejad relvi kaasas ei kanna. Võistkonnad liiguvad Tartu linnas jalgsi ning lahendavad kümnes erinevas kontrollpunktis ette antud ülesandeid. Võistkondadega kokku puutudes palume võistlejaid mitte segada.

Kõrgema Sõjakooli aastapäevapidustused kulmineeruvad laupäeva õhtul õppeasutuste saalis peetava traditsioonilise kadetiballiga.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia