fbpx
Uudised

Kõrgem sõjakool tähistab õppeaasta algust traditsioonilisest varem

Pidulik jalutuskäik. Foto: Andres Lumi
Pidulik jalutuskäik. Foto: Andres Lumi

Kaitseväe ühendatud õppeasutused tähistavad tänavu õppeaasta algust 28. augustil piduliku jalutuskäiguga Tartu linnas ja relvastuse ning tehnika näitusega kaitseväe ühendatud õppeasutuste esisel platsil.

​Kõrgema Sõjakooli ülema major Tarmo Luhaääre sõnul pidas kooli juhtkond vajalikuks õppeaasta algust traditsioonilisest varem tähistada, et sellest saaks osa võtta võimalikult palju linnaelanikke ja külalisi. „Relvanäitust korraldame me ikka rahva meeleheaks ning loodetavasti on inimestel enne tavapärast kooliaasta algust rohkem aega ja võimalusi näitust vaatama tulla,” ütles major Luhaäär.

Pidulik jalutuskäik algab reedel, 28. augustil kell 10.00 Riia 12 juurest. Rongkäik liigub mööda Riia ja Ülikooli tänavat Raekoja platsile, kus marssijad tervitussõnu hüüavad. Rongkäik jätkub mööda Ülikooli tänavat ja liigub Munga tänavale, kus marssijad tervitavad Haridus- ja Teadusministeeriumi. Rongkäik liigub mööda Vabaduse puiesteed ja Riia tänavat õppeasutuste juurde tagasi. Rongkäigul osalevad kõrgema sõjakooli põhi- ja keskastme kursuse õppurid, teenistujad ja Kaitseväe orkester ning neid saadavad kaks soomustransportööri.

Sõjakool korraldab relvastuse ja tehnika näituse kell 11.00-13.00 Riia 12 esisel platsil. Vihmase ilma korral toimub näitus kaitseväe ühendatud õppeasutuste fuajees. Näitusel on esindatud käsitulirelvad, kaudtulirelvad, tankitõrjerelvad ja õhutõrjerelvad, kokku 29 erinevat tehnika- ja relvastuse ühikut. Väljapanekuga on oodatud tutvuma kõik huvilised. Külastajatele on avatud ka kaitseväe ühendatud õppeasutuste muuseum.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia