fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool tähistas 99. aastapäeva patrullvõistlusega

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool tähistas täna Tartus oma 99. aastapäeva piduliku jalutuskäigu ja sõjalis-sportliku patrullvõistlusega.

„3. aprillil 99 aastat tagasi allkirjastas Eesti sõjavägede ülemjuhataja korralduse kõrgema sõjakooli loomiseks. Sel nädalal tähistame seda sündmust, meie vabadust, ühiseid väärtusi ja rahvusvahelist sõprust. Kaitseväe ühendatud õppeasutuste moto ühendab meie kadette nägemusega vabadusest: me peame kaitsma oma riiki mõistuse ja mõõgaga. Pange tähele: mõistus tuleb esimesena!“ ütles KVÜÕA ülem kolonel Enno Mõts aastapäeva puhul peetud kõnes.

Patrullvõistlusel osales seitse kuueliikmelist segavõistkonda Kõrgemast Sõjakoolist, Sisekaitseakadeemiast ja välisdelegatsioonidest, kes lahendasid kümnes erinevas kontrollpunktis ette antud ülesandeid, mis nõudsid head meeskonnatöö oskust, täpsust ja kiirust. Näiteks ootasid kadette ees laskeharjutused, takistusraja läbimine, aga ka etiketi tundmine ja traatside ühenduse parandamine Emajõe peal.

Kõrgema Sõjakooli aastapäevapidustused kulmineeruvad homme õhtul õppeasutuste saalis peetava traditsioonilise kadetiballiga. Aastapäevast võtavad lisaks kõrgemale sõjakoolile osa ka välisdelegatsioonid Soome, Rootsi, Poola, Läti, Leedu ja Ühendkuningriigi riigikaitseakadeemiatest ning Sisekaitseakadeemia kadetid.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58632.

Kaitseväe Akadeemia