fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool tähistas kodanikupäeva lahtiste uste päevaga

Kadetid tutvustasid lahtiste uste päeval noortele Kaitseväes kasutusel olevat relvastust.

Esmaspäeval korraldas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool viiendat korda kodanikupäeva puhul lahtiste uste päeva. Kooliga tutvuma tulnud õpilastele esines aulaloengu kaitseminister Urmas Reinsalu, kes kohtus pärast loengut ka kadettidega.

Kadetid tutvustasid lahtiste uste päeva külastanud noortele sõjakooli õppe- ja olmetingimusi, kaitseväe relvastust ja varustust ning sõjamuuseumit. Kokku külastas sõjakooli üle 400 koolinoore Jõgevalt, Kohtla-Järvelt, Kolga-Jaanist, Loksalt, Sõmerpalust, Tallinnast, Tartust ja Tarvastust.

Käesoleval aastal on lahtiste uste päevade raames külastanud sõjakooli ligi 1500 koolinoort. Sel poolaastal on huvilistel võimalus tutvuda kadettide elu ja tegemistega veel 14. detsembril. Järgmisel poolaastal on sõjakooli uksed avatud 1. veebruaril, 20. märtsil, 19. aprillil ja 31. mail.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool korraldab riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi aastaringselt. Sarnases formaadis lahtiste uste päevade korraldamise traditsioon sai alguse neli aastat tagasi just kodanikupäeval.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti ainus riigikaitseline rakenduskõrgkool, kus koolitatakse allohvitsere ja ohvitsere Kaitseväele ja Kaitseliidule. KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli põhikursusel omandatakse ohvitseri põhioskused ning saadakse rakenduslik kõrgharidus sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auaste. Õppeaeg maaväe õppesuunal on kolm aastat, mereväe õppesuunal koostöös Eesti Mereakadeemiaga kolm aastat ning õhuväe õppesuunal koostöös Eesti Lennuakadeemiaga on kolm ja pool aastat.

Kaitseväe Akadeemia