fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool tähistas koos koolinoorte ja kaitseministriga kodanikupäeva

Kaitseminister Mart Laar esines täna kodanikupäeva raames Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päeval aulaloenguga enam kui 200-le kooliõpilasele, ajateenijale ja kadetile.

„Riigi kaitse pole pelgalt sõjaväelaste asi, sest maailm on muutunud keerulisemaks ja vaid sõjalise jõuga pole võimalik lahendada ühtegi probleemi,“ ütles kaitseminister Mart Laar. „Me ei saa ehitada sõja tarbeks teistsugust Eestit kui see mis meil igapäevaselt, rahu ajal olemas. Meie riik ja tema institutsioonid peavad suutma toimida nii tavaolukorras kui kriisi ajal,“ lausus kaitseminister, toonitades vajadust koostöö järele nii teiste riigistruktuuridega kui ka erasektoriga.

Kadetid tutvustasid lahtiste uste päeval külalistele sõjakooli õppe- ja olmetingimusi, kaitseväe relvastust ja varustust ning sõjamuuseumit. Kokku külastas sõjakooli täna ligi 500 koolinoort, kaitseliitlast ja ajateenijat Eesti eri paikadest.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool korraldab riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi aastaringselt üks kord kuus. Sel aastal on lahtiste uste päevade raames külastanud sõjakooli üle 1500 koolinoore. Huvilistel on sel poolaastal võimalus tutvuda kadettide elu ja tegemistega veel 15. detsembril.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli põhikursusel omandatakse ohvitseri põhioskused ning saadakse rakenduslik kõrgharidus sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auaste. Õppeaeg maaväe õppesuunal on kolm aastat, mereväe õppesuunal koostöös Eesti Mereakadeemiaga kolm aastat ning õhuväe õppesuunal koostöös Eesti Lennuakadeemiaga on kolm ja pool aastat.

Kaitseväe Akadeemia