fbpx
Uudised

Kõrgem sõjakool tähistas pidulikult kooliaasta algust

Kõrgem  Sõjakool tähistas pidulikult kooliaasta algust. Foto: Ave Eerma
Kõrgem Sõjakool tähistas pidulikult kooliaasta algust. Foto: Ave Eerma

Kõrgem sõjakool tähistas õppeaasta algust piduliku jalutuskäigu ning relvastuse ja tehnika näitusega. Hommikusel rivistusel vahetasid kadetid eelmise õppeaasta õlakud uute vastu.

Kõrgema sõjakooli ülem major Tarmo Luhaäär soovis kadettidele edukat uut kooliaastat ning jagas soovitusi kolmanda õppeaasta kadettidele enne teenistuspraktikat ning spetsialiseerumismoodulit. „Rakendage õpitut, näidake oma oskusi ning tahet, sest Teie soorituse järgi mõõdame õppeasutuste kvaliteeti nii tegevväelaste kui ka ajateenijate poolt,“ ütles major Luhaäär.

Kadettveebel Martin Holm andis üle õlakud teist õppeaastat alustavatele kadettidele ning soovis neile eeskujulikkust ja omanäolisust õppeaasta vältel toimuvate ürituste eestvedamisel. „Selle õppeaasta sooritusega kujundate oma kursuse näo, millega koolikaaslastele meelde jääte – kasutage seda võimalust targalt,“ ütles Holm.

Kõik kadetid osalesid pidulikul jalutuskäigul, tervitasid Tartu linnavalitsust ning haridus- ja teadusministeeriumi. Päev jätkus relvastuse ja tehnika näitusega kaitseväe ühendatud õppeasutustes, kuhu olid oodatud kõik huvilised.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia