fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool viis läbi taktikalise laskmise võistluse

Eile õhtul lõppes traditsiooniline Kõrgema Sõjakooli laskevõistlus, mille võitis kooli magistrant, kapten Allar Eesmaa.

„Seekordne võistlus oli innovaatiline, enamuses taktikaline laskmine ja pani proovile kiiruse, relvakäsitsemise, laadimise, hoidmise ja sihtmärgi leidmise oskuse koos lasketäpsusega,“ ütles laskevõistluse võitja, kapten Allar Eesmaa. „Kiidan laskevõistluse hästi korraldanud keskastme- ja 18. põhikursust ning kõiki osalejaid,“ lisas kapten Eesmaa, kes oli ka võistluse pealäbiviija.

Laskevõistlus viidi läbi Tsiatsungõlmaa ja Nursipalu harjutusaladel. Esmakordselt oli võitlusel viiest laskerajast kolm erineva raskusastmega taktikalise laskmise rajad, kus kõik osalejad said demonstreerida lisaks oma täpsusele ka kiirust ja osavust. Laskevõistlusest võtsid osa kõrgema sõjakooli kadetid, magistrandid, õppeasutuste kaaderkoosseis ja Tartu maleva kaitseliitlased, kokku 162 osalejat.

Laskevõistluse võitis kapten Allar Eesmaa, teisele kohale tuli kapten Veiko Park ja kolmandale kohale leitnant Priit Värno. Osalenud Tartu maleva neljast kaitseliitlasest tuli kolm esikümne hulka.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli laskevõistlust on korraldatud alates 2002. aastast. Pilte laskevõistlusest näeb kaitseväe pildigaleriist: http://pildid.mil.ee/KSKlaskev2015

Kaitseväe Akadeemia