fbpx
Uudised

Kõrgemas Sõjakoolis algas ühtlustamiskursus

Kõrgema Sõjakooli eelmise õppeaasta kadetid ühtlustamiskursusel.

Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli esimese aasta kadettidel õppetöö ühtlustamiskursusega.

Viienädalasel kursusel tuletavad kadetid meelde ajateenistuses õpitud välioskusi, läbivad meditsiinikursuse ning harjutavad tulekaartide joonistamist, sihtmärkide osutamist ja erinevat tüüpi kaevikute kaevamist. Samuti läbivad kadetid relva ja laskeoskuste väljaõppe ning kordavad üle laskmiste põhitõed.

„Kursuse eesmärgiks on õppurite taset ühtlustada, kuna esimese õppeaasta kadetid on tausta poolest erinevad – läbinud ajateenistuse erinevatel aegadel ja erialadel,“ ütles kursuse läbiviija major Andrus Reinstein.

Kahel viimasel nädalal viibivad kadetid patrull-laagris, kus nad saavad lahingväljaõppe jao tasemel. Õppus lõpeb traditsioonilise rännakuga maastikult tagasi sõjakooli.

Tartu maakonnas Unikülas korraldatavast ühtlustamiskursusest võtab osa enam kui 50 õppurit. Pärast ühtlustamiskursust algab akadeemiline õpe.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on rahvusvaheliselt akrediteeritud Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule.

Kõrgema Sõjakooli põhikursusel omandatakse ohvitseri põhioskused ning saadakse rakenduslik kõrgharidus sõjalise juhtimise erialal maa-, mere- või õhuväe õppesuunal. Samuti on sõjakoolis võimalik õppida aastasel nooremohvitseride täiendusõppekursusel ohvitseriks neil, kel kõrgharidus juba olemas ja ajateenistus läbitud.

Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päevad on sel sügisel 20. septembril, 18. oktoobril, 26. novembril ja 13. detsembril. Lahtiste uste päevadel tutvustavad kadetid külalistele kadetielu ja oma õppe- ning olmetingimusi.

Kaitseväe Akadeemia