fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli fotovõistlusele laekus rekordiline kogus tabamusi

6. põhikursuse jalaväe eriala kadettidel jäi 2005. aastal toimunud 106 mm tankitõrjekahuri kursusel masin meeskonnadrilli käigus kinni. Hooga oli sõidetud nõnda kaugele, et teise masinga välja tõmbamine osutus võimatuks ja appi tuli võtta kadetile omane tark visadus.

Kõrgema Sõjakooli viienda fotokonkursi „Taba hetke!” võitis 14. põhikursuse ülem kapten Ivo Silbaum fotoga „SP”.

„Tegemist on hea professionaalne reportaažfotoga, kadreering  on paigas ja pildil on tugev dünaamika. On näha, et auto jäi kinni, tublid kadetid tulid appi ja autojuhi silmist on lugeda – koha saame välja,” ütles žürii esindaja Toomas Kalve Tartu Kõrgemast Kunstikoolist.

Kalve sõnul on fotokonkursside puhul alati olulised teised tööd, millega koos pilte vaatame. Äramärgitud tööde puhul on tunda, et inimesed on pööranud tähelepanu visuaalse efekti saavutamisele, kasutanud fotokaamera võimalusi ning tabanud tõesti ka hetke, mitte jäädvustanud kellegi poseerimist.

Teise koha vääriliseks pidas žürii 14. põhikursuse kadeti Herman Kilgi fotot „jaoviisiline seljasirutus ja lõualaiutuspaus” ning kolmanda koha pälvis 13. põhikursuse ülem major Indrek Sild fotoga „Aeg”. Publiku lemmikuks osutus facebooki hääletuse teel ülekaalukalt 15. põhikursuse kadett Rene Reiljani foto „Soome sõjakooli ball”.

Veel tõsteti hindamiskomisjoni poolt esile kadett Mikk Habakuke fotokollaaži „kadeti tahe”, kadett Martin Suigusaare “väike puhkus enne rünnakut, puhkamiseks pole koht oluline” ja „Triin”, kadett Ott Mihailovi “MG-3”,  kapten Siim Vuntuse “Sujuv eemaldumine”, nooremleitnant Nikolai Predbannikovi “Unustatud kaablihark”, kadett Herman Kilgi „sügiskuldsel puiesteel” ning kadett Kristjan Muuli “Hetk iseendale”.

Kõik äramärgitud tööd on žürii hinnangul head ja neil on oma väärtus. Läbivaks iseloomulikuks omaduseks on, et fotograaf ei ole situatsioonis sees, vaid on pealtvaataja.

Fotokonkursile laekus sel korral rekordiline kogus tabamusi – üle saja. Fotosid hindasid eksperdid Tartu Kõrgemast Kunstikoolist ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest. Võistlustöid koos kommentaaridega on võimalik vaadata facebook.com/s6jakool

Kaitseväe Akadeemia