fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli juhendamisel algas Tartumaa koolide riigikaitselaager

Eile algas Tartumaa koolidele korraldatav riigikaitselaager, kus ligi 400 õpilast omandavad kõrgema sõjakooli kadettide juhendamisel riigikaitseõpetuse praktilisi oskusi.

„Ma loodan, et laagri ühised eesmärgid saavad täidetud ehk siis mitte ainult õpilased ei saa omandada uusi oskusi ja kinnistada vanu teadmisi, vaid ka kadetid saavad harjutada enda pedagoogilisi oskusi. Arvan, et õpilastel tuleb lõbus õppelaager,“ ütles laagri juht kadett Janno-Joosep Naaber.

Kolme päeva jooksul omandavad õpilased teadmisi ning oskusi meditsiinis, topograafias ja sides ning õpivad, kuidas välitingimustes ellu jääda, valmistada toitu, püstitada varjualust, varjatult liikuda ning moondada ja varjuda. Samuti saavad õpilased sõjakooli kadettide juhendamisel proovida lasketiirus relvast laskmist. Laagris omandatud teadmised ja oskused pannakse proovile neljapäeval orienteerumisvõistlusel, kus igas kontrollpunktis tuleb täita erinevaid ülesandeid. Riigikaitselaager lõppeb neljapäeval lõpurivistusega.

„Mina ootan laagrist kõige rohkem seda, et oleks väga palju põnevat tegevust, saaks uusi oskusi ning ka tuttavaid,“ ütles laagris osalev Jaan Poska Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Daisy Toim.

Tänavu viiendat korda korraldatavas riigikaitselaagris osaleb ligi 400 õpilast Herbert Masingu Koolist, Ülenurme Gümnaasiumist, Miina Härma Gümnaasiumist, Hugo Trefneri Gümnaasiumist, Tamme Gümnaasiumist, Jaan Poska Gümnaasiumist, Annelinna Gümnaasiumist, Tartu Kutsehariduskeskusest, Elva Gümnaasiumist ja Rõngu Koolist.

Laagri viivad läbi Kõrgema Sõjakooli maaväe põhikursuse 2. õppeaasta kadetid koostöös Tartumaa koolide riigikaitseõpetajatega. Laagri korraldamine annab kadettidele teadmised ja oskused riigikaitseõpetuse tundide ja välilaagrite planeerimiseks ning läbiviimiseks. Samuti arendab praktiline kogemus nende kui sõjaväeliste juhtide organiseerimise, eestvedamise ja õpetamise oskuseid.

Rohkem fotosid siit: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58755

Kaitseväe Akadeemia