fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli kadetid ja kursuslased andsid kadetivande

Oktoobri lõpus toimunud kadettide ristimistseremooniaga lõppes 14. maaväe põhikursuse, 3. õhuväe põhikursuse ja 1. maaväe nooremohvitseride kursuse noorteaeg.

Pidulik tseremoonia algas vanemate kadettide näidendiga Paju mõisa hõivamisest Vabadussõjas, pärast mida võtsid sõna eri ajastu ohvitserideks kehastunud kadetid. Sellele järgnes kadetivande andmine ning endine kadettveebel Karl Kalamees ristis kadetikogule kuuluva Eesti ohvitseri tseremoniaalmõõgaga noorkadetid ja – kursuslased täieõiguslikeks kadettideks ja kursuslasteks.

Kadetivande tseremoonia lõpuks vahetasid 52 kadetti 14. maaväe põhikursuselt, 12 kadetti 3. õhuväe põhikursuselt ning esmakordselt kooli ajaloos 17 kursuslast 1. nooremohvitseride kursuselt vanad auastmetunnused uute esimese õppeaasta auastmetunnuste vastu.

Pärast vande andmist ei pea esmakursuslased enam sõjakoolis ööbima, ära jäävad ka hommikune ülevaatus ja õhtune loendus, lisaks võivad nad vabal ajal liikuda linnas tsiviilriietes.

Tseremoonial kinnitati ametisse ka uus kadettveebel Virko Luide, kellele ulatas tseremoniaalmõõga koos sellega kaasnevate õiguste ja kohustustega kadetikogu eelmine juhataja kadettveebel Karl Kalamees.

Ristimistraditsioon on üle kümne aasta vana ning sellega tunnustavad vanemad kadetid ja ülemad noori, kes on edukalt läbinud väljaõppes vajalikud katsed.

Kaitseväe Akadeemia