fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli kadetid korraldasid kodanikupäeval lahtiste uste päeva

Lahtiste uste päeval tutvustasid kadetid koolinoortele kaitseväes kasutusel olevat relvastust.
Lahtiste uste päeval tutvustasid kadetid koolinoortele kaitseväes kasutusel olevat relvastust.

Täna korraldasid Kõrgema Sõjakooli kadetid kuuendat korda kodanikupäeva puhul lahtiste uste päeva, mida külastas üle 400 koolinoore Kohtla-Järvelt, Sillamäelt, Tallinnast, Tartust, Viljandist ja mujalt.

Lahtiste uste päevade peakorraldaja kadett Jüri Bakhoffi sõnul on see hea võimalus tutvustada koolinoortele kadettide elu ja õpinguid ning tekitada huvi riigikaitse vastu. „Paljude jaoks on üllatav see, et tegelikult meil ei ole siin väga range sõjaväeline kasvatus, vaid me oleme samamoodi üliõpilased, kes käivad loengutes ja elavad normaalset koolielu,“ ütles kadett Bakhoff.

Sõjakool korraldab riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi aastaringselt. Käesoleval aastal on lahtiste uste päevade raames külastanud sõjakooli üle 1500 koolinoore. Sarnases formaadis lahtiste uste päevade korraldamise traditsioon sai alguse viis aastat tagasi just kodanikupäeval.

Huvilised saavad tutvuda Kõrgema Sõjakooli ja ohvitseriks õppimise võimalustega käesoleval nädalavahetusel toimuval haridusmessil Teeviit 2013. Kadettide õpingute ja eluga Tartus on sel aastal võimalik tutvuda veel 13. detsembri lahtiste uste päeval. Gruppidel on vajalik eelregistreerimine, lisainfo sojakool.ee/tule-kulla.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia