fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli kadetid marssisid Itaalia aastapäeva paraadil

Kõrgema Sõjakooli kadetid Roomas paraadiks valmistumas

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli kadetid marssisid täna Roomas Itaalia Vabariigi 66. aastapäeva paraadil.

Eestit esindas kolm Kõrgema Sõjakooli viimase aasta kadetti ja üks ohvitser, kes kandsid paraadil riigilippu ning ohvitserimõõkasid.

„Väga uhke tunne oli esindada Eestit nõnda suurjoonelisel paraadi ja mul on hea meel, et see ülesanne usaldati taas sõjakoolile,“ ütles paraadil osalenud Kõrgema Sõjakooli nooremohvitseride kursuse ülem kapten Karl Salum. „Ühtlasi on taolised välisvisiidid meie kadettidele heaks võimaluseks suhelda teiste riikide kaitseväelastega,“ lisas ta.

Itaalia Vabariigi 66. aastapäevale pühendatud paraadil marsiti mööda Fori Imperiali tänavat, mille kõrval asub kuulus amfiteater Colosseum. Lisaks Itaalia relvajõududele võtsid paraadist osa enam kui 15 Euroopa riigi esindajad.

Kõrgema Sõjakooli delegatsioon sõitis Rooma paraadiks harjutama nädala keskel. Enne aastapäeva külastasid nad ka Eesti saatkonda Itaalias, kus kohtusid konsul Triin Hiiesaluga ning said ülevaate saatkonna tööst.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli põhikursusel omandatakse ohvitseri põhioskused ning saadakse rakenduslik kõrgharidus sõjalise juhtimise erialal maa-, mere- või õhuväe õppesuunal. Samuti on sõjakoolis võimalik õppida aastasel nooremohvitseride täiendusõppekursusel ohvitseriks neil, kel kõrgharidus juba olemas ja ajateenistus läbitud. Lõpetajatele omistab president nooremleitnandi auastme.

Sel aastal võetakse sisseastumisdokumente Kõrgemasse Sõjakooli vastu 25. juunist 7.juulini. Sisseastumiskatsed toimuvad 24.-27. juulini.

Kaitseväe Akadeemia