fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli kadetid osalesid Läänemere sõjakoolide konverentsil

Kõrgema Sõjakooli esindus osales 21.-23. septembrini Poolas Wroclawis Läänemere riikide sõjakoolide konverentsil “The Baltic Sea Military Academies Conference 2010”. Konverentsil olid esindatud ka Läti, Leedu, Norra, Poola, Rootsi, Saksamaa, Soome ja Taani sõjakoolid.

Kohtumine andis kadettidele hea võimaluse suhelda ka teiste sõjakoolide esindajatega. „Kuna oleme kõik enam-vähem sama vanused, oli hea jagada vahetuid muljeid ja kogemusi koolielust ning saada aimdust ka võõrsil toimuvast,” ütles Kõrgema Sõjakooli kadettseersant Taavi Moor. “Praegu sõlmitud kadettide vahelised tutvused tulevad kindlasti tulevikus kasuks, sest mine tea, millal hilisema karjääri jooksul võib tulla vajadus suhelda nende samade väliskolleegidega.”

Wroclawi sõjakooli korraldatud konverentsi eesmärgiks oli kogemuste jagamine ja rahvusvaheline suhtlus. Selle tarbeks moodustati töögrupid, kus arutleti mitmete teemade üle, mis on aktuaalsed Läänemere äärsete riikide sõjakoolides, nagu näiteks erinevad ainemahud ja füüsiline ettevalmistus kooliks. Enim diskussiooni nii ohvitseride kui ka kadettide töögruppides tekitasid nõudmised, mis on kehtestatud relvajõududes naistele ja meestele.

Moor lisas, et kuigi tõsistel teemadel arutlemine võttis suurema osa ajast, osaleti ka mitmetel sotsiaalsetel üritustel, millest ühel tutvuti põhjalikult Wroclawi sõjakooli õpperuumide ja -vahenditega. Poola sõjakoolis õpib ligi 1000 kadetti ning seal omandavad haridust ka tsiviilisikud erinevatest riigikaitsega seonduvatest struktuuridest.

Lisaks näitasid võõrustajad külalistele pika ajalooga Wroclawi vanalinna, mis jättis oma suure kultuuripärandi ja imeliste hoonetega kadettidele sügava mulje. Eredalt jäi neile veel meelde õllekelder, kus oli võimalus degusteerida koha peal pruulitavaid elusaid õllesorte.

Kaitseväe Akadeemia