fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli kadetid pidasid koos ajateenijatega linnalahingut

Kadettide ja ajateenijate linnalahing Nursipalus. Foto: Ave Eerma
Kadettide ja ajateenijate linnalahing Nursipalus. Foto: Ave Eerma

Sel nädalal harjutavad Kõrgema Sõjakooli mereväe ja õhuväe õppesuundade kadetid rühmakursusel Nursipalu harjutusväljal koos staabi- ja sidepataljoni ajateenijatega võitlust maastikul ja hoonestatud alal.

Kõrgema Sõjakooli taktikaõpetaja leitnant Priit Värno sõnul on õppuritel rünnaku põhioskused üldjoontes selged, kuid vajavad veel lihvimist. „Parendamist vajaks initsiatiivi hoidmine rünnakul,“ ütles leitnant Värno, „meeskonnatöö paraneb aga iga tunniga.“

Kadetid läbivad õpet koos side- ja staabipataljoni ajateenijatega, kes moodustavad poole üksusest. Kuna õhu- ja mereväekursused on õppurite arvult väiksed, oli leitnant Värno sõnul ajateenijate õppesse kaasamine igati mõistlik, kuna suurendas kursusel osalejate arvu ning koos kadettidega õppe läbimine annab ajateenijatele mitmekülgsema väljaõppekogemuse.

Kõrgema Sõjakooli jalaväerühma taktika ja juhtimiste aluste õppeaines õpivad kadetid seitsme õppenädala jooksul rühma juhtimiseks vajalikke oskusi, sealhulgas topograafiat, sidepidamist, lahingukäsu koostamist, kaitselahingu pidamist, läbivad rännaku- ja patrulliõppe ning harjutavad rühmasuuruse üksusega rünnakuid maastikul ja hoonestatud alal.

 

 

Kaitseväe Akadeemia