fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli Kadetikogu võõrustas kaitseatašeesid

Esmaspäeval, 6. septembril võõrustasid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli kadetid Eestisse akrediteeritud kaitseataÅ¡eesid. Tegemist oli Tallinna KaitseataÅ¡eede ühenduse igasügisese Eesti ringkäigu raames toimuva külastusega.

“Kõrgem Sõjakool kui tulevaste ohvitseride kasvulava on õige koht kõrgetele külalistele tutvustamaks Eesti riigikaitse tulevikku ja võimaldada neil suhelda kadettidega,” sõnas Kadetikogu esimees kadettveebel Karl Kalamees. “Samas on ohvitseriks saamise esimene etapp see, millest kõik praegused kaitseatašeed on oma karjääri alustanud ning neil oli rohkem kui hea meel olla tagasi kadettide keskel,” lisas ta.

Kohtumisel huvitas kadette kaitseatašee töö iseloom ning rotatsiooni kestus. Samuti vahetati aktiivselt informatsiooni erinevate riikide ohvitseri hariduse kohta. “Saime arutada teemasid, mille kohta pole info leitav internetis, samuti olid kohal selliste riikide esindajad, kellega Kõrgema Sõjakooli kadetid igapäevast koostööd ei tee,” ütles Kalamees. Tema sõnul on kõrgemate ohvitseridega suhtlemine oluline ka kadettide sotsiaalse küpsuse ning silmaringi arendamisel.

22 riigi kaitseatašeede sellesügisese ringkäigu eesmärk on tutvuda Lõuna-Eestis asuvate kaitseväe üksuste ning ajalooliste paikadega.

Kaitseväe Akadeemia