fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli kadetid osalesid Dragoon Ride rännaku raames korraldatud rahvaüritusel

Eile Tartu Raekoja platsil Dragoon Ride rännaku raames korraldatud rahvaüritus tõi kokku rohkelt huvilisi, kes olid tulnud tutvuma Ameerika Ühendriikide Euroopa vägede 2.ratsaväerügemendi, kaitseväe ja Kaitseliidu esindajatega ning nende poolt välja pandud relva- ja tehnikanäitusega. Üritusel olid väljas ka Kõrgema Sõjakooli kadetid.

Dragoon Ride rännaku raames korraldatud rahvaüritus Tartus. Foto: Annett Kreitsman
Dragoon Ride rännaku raames korraldatud rahvaüritus Tartus. Foto: Annett Kreitsman

2.ratsaväerügemendi kolonelleitnant Deric Holbrook kiitis eestlaste poolsest lahket vastuvõttu ja rõhutas, et nende jaoks on väga oluline kohtuda ning suhelda kohalike inimestega. „See aitab luua inimestega vahetu kontakti ning suurendada meie kui liitlaste vahelist sidet ja usaldust.“

Tartu Raekoja platsile relva- ja tehnikanäitusega tutvuma tulnud inimestel oli võimalus tutvuda ja suhelda nii liitlaste kui ka Eesti kaitseväelastega. Kõrgema Sõjakooli kadetid jagasid huvilistele informatsiooni õppimisvõimalustest ja –suundadest kõrgemas sõjakoolis ning kaitseliit andis ülevaate võimalustest kaasa lüüa vabatahtlikus riigikaitseorganisatsioonis.

Dragoon Ride rännaku raames kohtuti kohalikega eile ka Valgas ning järgmisena peatutakse 11.juunil Sillamäel ja 14.juunil Pärnus.

Dragoon Ride rännakuga harjutavad Ameerika Ühendriikide 2. ratsaväerügemendi soomusüksused kiiret siirmist läbi Euroopa. Peamiselt Stryker soomukitest ja toetussõidukitest koosnevad kolonnid läbivad rännaku jooksul enam kui 2 400 kilomeetri pikkuse teekonna läbi kuue Euroopa riigi Tapale ja väeosadesse Lätis ning Leedus.

Dragoon ride rännakuga saabuvad Ameerika Ühendriikide kaitseväelased 13.juunil algavale rahvusvahelisele õppusele Saber Strike. Õppuse Saber Strike eesmärgiks on harjutada maa- ja õhuväeüksuste koostööd ja liitlasvägede vastuvõttu ning sellest võtab osa ligi 10 000 sõdurit 13 NATO liitlas- ja partnerriigist.

Saber Strike õppusel osalevad üksused jaotuvad kolme Balti riigi vahel, Eestis peetakse õppus kaitseväe keskpolügoonil, Tapal ja Ämaris. Õppuse raames saabub Eestisse ligi 1 500 Ameerika Ühendriikide sõdurit. Lisaks saadavad Eestisse kompaniisuurused üksused Läti ja Leedu ning rühmasuuruse üksus tuleb ka Soomest. Eestis toimuvatest harjutustest võtavad osa ka Taani ja Sloveenia staabiohvitserid.

Kaitseväe Akadeemia