fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli kadettseersant hakkab maratoniks valmistuma koos tipptreeneritega

Kadettseersant Kärt Praks. Foto: Ave Eerma
Kadettseersant Kärt Praks. Foto: Ave Eerma

Kadettseersant Kärt Praks edestas ligi sada konkurenti mitme valikuvooruga projektis „Eesmärgiks SEB Tallinna maraton“ ning võitis võimaluse treenida sügisel toimuvaks SEB maratoniks professionaalsete treenerite käe all.

Kadettseersant Praksi sõnul oli ligi neli päeva kestnud viimase vooru hääletuses saadud toetus täiesti uskumatu – lisaks sõpradele ja tuttavatele kutsusid tema võitmise poolt hääletama ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused ja Sõdurileht. Kadettseersant Praks oli tähelepanust üllatunud ning tal on hea meel, et nii paljud talle positiivset tagasisidet andsid.

„Mul on väga tugev seljatagune,“ ütles kadettseersant Praks, „kõik on kaasa aidanud mu ühe eluunistuse täitumisele!“ Ta on oma toetajatele ning kaitseväeperele väga tänulik.  Kõrgema Sõjakooli sõnum „Kui tead, kes on sinu kõrval, pole oluline, kes on sinu vastas“ on kadettseersant Praksi arvates teda kogu teekonnal toetanud.

Jaanuari alguses oli maratoniks treenimiseks soovi avaldanud 90 inimest, kellest 38 kutsuti esimesele ühistreeningule. Järgnevaks vooruks valisid projekti treenerid välja 19 osalejat. Täna selgusid rahvahääletuse tulemusel kuus võistlejat, keda hakkavad personaalselt juhendama kahest Eesti suurimast harrastajatega tegelevast spordiklubist pärit tipptreenerid.

Kadettseersant Praksi ja teiste võistlejate progressi saab terve selle aja jooksul jälgida Marathon100 veebileheküljel. Maratonijooksjaid ette valmistav projekt „Eesmärgiks SEB Tallinna maraton“ startis tänavu juba kolmandat korda.

Kaitseväe Akadeemia