fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päeva külastas ligi 300 noort

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool korraldas täna lahtiste uste päeva, kuhu tuli kohale ligi 300 noort üle Eesti, suurem osa Tallinnast.

„Päev oli väga huvitav ja põnev, saime oma küsimustele vastused ja meile väga meeldis. Näeme enda tulevikku kindlasti riigikaitses. Soovime pärast keskkooli läbida ajateenistuse ja siis tahaksime sõjakooli minna,“ ütlesid Tallinnast kohale tulnud Mirjam-Dolores Kivilo ja Carolina Sildam. „Minu isa on sõjakoolis õppinud, ta on seda kooli väga kiitnud ja öelnud, et see annab väga hea põhja edaspidiseks,“ lisas Kivilo.

Tänasel lahtiste uste päeval tutvustasid Kõrgema Sõjakooli kadetid huvilistele sõjakoolis õppimist, kooli olmetingimusi, treeningvõimalusi ning Kaitseväe relvastust ja varustust. Samuti said külalised infot sõjakooli sisseastumistingimuste ja õppekavade kohta ning said tutvuda KVÜÕA muuseumi eksponaatidega. 

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Rohkem pilte: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59029

Kaitseväe Akadeemia