fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli laskevõistluse võitsid teise õppeaasta maaväe kadetid

Eelmisel nädalal Võrumaal ja KVÜÕA lasketiirus peetud Kõrgema Sõjakooli traditsioonilise laskevõistluse võitsid üldarvestuses teise õppeaasta maaväe kadetid, individuaalselt oli parim kolmanda õppeaasta maaväe kadett Kristo Pihlak.

Foto: Ivika Lehtsalu

„Kui viimased aastad on võitjateks olnud magistrandid ja õppejõud, siis sel aastal näitasid kadetid end tugevast küljest ja võtsid vanematelt kolleegidelt esikoha ära. Võistluse üks eesmärk oli pakkuda just kadettidele väljakutseid esitavaid laskeharjutusi, mis arendaksid relvakäsitsemist ja laskeoskust ning erineks klassikalisest tiirulaskmisest,“ ütles võistluse kaaskorraldaja kapten Robert Rajaste.

Individuaalses arvestuses järgnesid kadett Kristo Pihlakule teise koha saavutanud Lahingukooli õppur Silver Jalakas ja kolmanda tulemuse lasknud kadett Timo Mõttus. Meeskondliku laskeharjutuse võitnud keskastmekursus edestas teise õppeaasta maaväe kadettide võistkonda ning kolmanda koha saavutanud Lahingukooli võistkonda. Proloogvõistluse, milles osalesid kõikidest võistkondadest kaks laskurit, võitis sõjakooli magistrant Meelis Tali.

Laskevõistlusel võisteldi kokku viiel erineval alal: meeskonnaharjutuses siselasketiirus, kus lasti püstolist ja püstolkuulipildujast, kolmes laskeharjutuses individuaalarvestuses ja proloogis.

Nursipalu harjutusväljal ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste siselasketiirus läbi viidud laskevõistluse eesmärk oli välja selgitada Kõrgema Sõjakooli ja külalisvõistkondade parimad laskurid.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58368

Kaitseväe Akadeemia