fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli mälumängusari Mäller alustab viiendat hooaega

Teisipäeval, 27. septembril kell 19.00 algab Kõrgema Sõjakooli Kadetikasiinos seltskondliku mälumänguvõistluse Mäller viies hooaeg.

Kõrgema Sõjakooli Kadetikogu korraldatavast mälumängust on oodatud osa võtma nii kadetid, kaadrikaitseväelased, tsiviilisikud, õppejõud kui ka vilistlased. Võistkonna maksimaalseks suuruseks on kuus liiget.

„Mälumängusarjast osavõtjaid ootab ka sellel aastal ees kõva konkurents, mis paneb proovile nende oskused meeskonnatöös,“ lubas Mällerit korraldava Kadetikogu esimees kadettveebel Virko Luide. „Samuti osaleb algaval hooajal Mälleril väga kirju seltskond, kes koos pealtvaatajatega loob sarjale iseloomuliku mõnusa atmosfääri,“ lisas ta.

Igal Mälleril esitatakse kolmkümmend küsimust. Küsimused ei piirdu ühe kindla valdkonnaga ning teadmisi saab näidata nii üldisest elu-olust ja meie ümber toimuvast, kui ka militaartemaatikast.

Mängule registreerimine toimub kohapeal. Kõik punktid, mis saadakse sarja erinevate etappide jooksul, kanduvad edasi läbi terve hooaja ja üldvõitjaks kroonitakse võistkond, kes hooaja lõpuks on kogunud kõige rohkem punkte.

Mäller toimub üks kord kuus Tartus Kõrgema Sõjakooli Kadetikasiinos. Auhinnad paneb välja Kadetikogu. Külalisvõistkondadele ja Kadetikogu liikmete või toetajaliikmete hulka mittekuulujatele on sümboolne osalemistasu 2 eurot inimese kohta, mis lisatakse auhinnafondile. Sellel hooajal korraldab Mällerit Kõrgema Sõjakooli 14. põhikursus ning 3. õhuväe põhikursus.

Mälumänguvõistlus Mäller sai alguse 2007. aastal vanemveebel Urmas Abeli eestvedamisel ning selle eesmärgiks oli tuua natuke põnevust kadettide igapäevaellu. Innustust Mälleri korraldamiseks sai vanemveebel  Abel 9. põhikursuse kadettidelt, kes olid sellise mänguformaadi tulisteks pooldajateks.

Kaitseväe Akadeemia