fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli meistrivõistlustel sangpommi kahevõistluses uuendati kooli rekordeid

Kõrgema Sõjakooli kuulajad ja kadetid püstitasid möödunud nädalal peetud sõjakooli meistrivõistlustel sangpommi kahevõistluses kokku viis kooli rekordit.

Võistluse raskeima mehena sai esikoha üle 90 kg kaalukategoorias 5. keskastmekursuse kuulaja leitnant Tanel Kurisoo, kes uuendas kaht enda püstitatud seitsme aasta vanust rekordit. Leitnant Kurisoo 111 kordust rebimises on kooli uueks absoluutseks rekordiks ning koos 53 kordusega tõukamises sündis ka kooli ajaloo kõrgeim kogusumma 328 punkti. Purustatud rekordid olid vastavalt 101 kordust rebimises ja 302 punkti.

Leitnant Ainar Afanasjev 5. keskastmekursuselt võidutses alla 65 kg kategoorias ning uuendas kooli rekordid nii mõlemal üksikalal kui ka kogusummas. Tema tulemuseks oli 24 kordust tõukamises ja 25 kordust rebimises, mis tõi kokku 98 punkti.

„Kokkuvõttes õnnestus võistlus väga hästi ning võib julgelt öelda, et kooli võistkond on valmis eelmisel aastal võidetud meeskondlikku kaitseväe meistritiitlit kaitsma,“ sõnas võistluse üks eestvedajaid leitnant Kurisoo. „Korraldajate poolt tänan kõiki toetajaid ja osalejaid ning loodan, et kõik, kes oma tööd ja õpinguid õppeasutustes jätkavad, osalevad ka järgmisel aastal,“ lisas ta.

Leitnant Siim Hannus 6. keskastmekursuselt võitis 160 punktiga kuni 80 kg kaalukategoorias. Leitnant Hannuse 33 kordust tõukamiseks on ühtlasi kaalukategooria edetabelis kolmanda koha vääriline tulemus. Alla 90 kg esikoha pälvis 202 punktiga kadettseersant Priit Meier 12. põhikursuselt.

Võistkondlikult võitis 706 punktiga ülekaalukalt keskastmekursuste võistkond, mille enamik liikmeid on sangpommi tõstnud juba põhikursuse ajal ning käinud kooli või väeosa esindamas ka kaitseväe meistrivõistlustel. Teise koha saavutas 362 punktiga 14. põhikursuse võistkond ning kolmandaks tuli kaaderkoosseisu võistkond, kus esindajaid oli vaid kolm, kuid sellele vaatamata koguti 308 punkti.

Kokku osales sõjakooli sangpommi kahevõistluses 22 võistlejat sõjakooli kursustelt ja KVÜÕA kaaderkoosseisust. Külalistena pakkusid konkurentsi kolm võistlejat Kaitseliidu Tartu malevast.

Sangpommi kahevõistlus koosneb kahest võistlusalast: kahe sangpommi tõukamisest rinnalt sirgetele kätele ja sangpommi rebimisest kummagi käega. Kaitseväes võisteldakse 24 kg kaaluvate sangpommidega. Kõrgema Sõjakooli meistrivõistlusi sangpommi kahevõistluses peetakse alates 2002. aastast.

Kaitseväe Akadeemia