fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli sisseastumiskatsetel osalejad ei tee enam akadeemilist testi

Üldfüüsiline test. Foto: Ave Eerma
Üldfüüsiline test. Foto: Ave Eerma

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem kinnitas Kõrgema Sõjakooli 2016. aasta sisseastumiskriteeriumid. Kandidaatide akadeemilist võimekust hakkavad tõendama lõputunnistuse keskmine hinne ja riigieksamite tulemused.

​Õppeasutuste ülema kolonel Martin Heremi sõnul otsustas õppeasutuste nõukogu akadeemiliste võimete testi sisseastumiskatsetest välja arvata, sest see ei olnud ressursside ja aja kulu arvestades otstarbekas. „Lõputunnistuse keskmine hinne ning riigieksamite tulemused loovad kandidaadi akadeemilisest võimekusest samuti adekvaatse pildi,” ütles kolonel Herem.

Vastuvõtt Kõrgema Sõjakooli rakenduskõrgharidusõppesse toimub paremusjärjestuse alusel, lähtudes lõputunnistuse keskmisest hindest ja riigieksamite tulemusest ning kutsesobivusvestluse ja üldfüüsilise testi alusel kujunenud punktisummast. Keskastmekursusele ehk magistriõppesse toimub vastuvõtt paremusjärjestuse alusel, lähtudes vestlusel kujunenud punktisummast ja vestluskomisjoni otsusest.

Lahingukooli vanemallohvitseride põhikursuse, Kõrgema Sõjakooli põhikursuse ja keskastmekursuse sisseastumiskriteeriumid ja kandidaatidele esitatavad nõuded on kirjas Kõrgema Sõjakooli kodulehel http://www.ksk.edu.ee/wp-content/uploads/2011/03/KVUOA_sisseastumiskriteeriumid.pdf. ​

Kaitseväe Akadeemia