fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli teatevõistlusel võidutses kaader

Reedel, 8. veebruaril aset leidnud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakooli traditsioonilisel suusarännakul ja teatevõistlusel olid edukad kaadrikaitseväelased.

Teatevõistlusel võidutses Kõrgema Sõjakooli kaader koosseisus kolonelleitnant Mati Tikerpuu, kapten Meelis Jõemaa, kapten Andrus Reinsten ja Indrek Kaseorg. Teise koha saavutas 15. põhikursuse esindus, kuhu kuulusid kadetid Raul Reiljan, Pauliine Nettan, Alar Hutrov ja Oliver Kelder. Kolmanda koha sai keskastmekursuse meeskond, kuhu kuulusid major Tarmo Luhaäär, kapten Mattias Puusepp, leitnant Hannes Liim ja leitnant Kristjan Leimann.

Suusapäeva eesmärgiks oli selgitada välja kandidaadid, kes esindavad Kõrgemat Sõjakooli kaitseväe meistrivõistlustel. „Lisaks läbitud kümnekilomeetrisele rännakule ja sellele järgnenud teatevõistlusele, oli oluline ka õppurite igapäevase rutiini murdmine ja õppetöösse vahelduse toomine,“ ütles Kõrgema Sõjakooli ülem kolonelleitnant Mati Tikerpuu.

„Päev oli positiivne ja täis sportliku vaimu. Eriti hästi jäi silma 15. põhikursus, kes elas aktiivselt kaasa suusavõistlusele ning võitis ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste vastlapäeval pikima liu auhinna,“ kiitis kolonelleitnant Tikerpuu õppureid.

Kõrgema Sõjakooli 15. põhikursuse kadett Raul Reiljani sõnul motiveerivad sellised üritused spordile pühenduma.

Teatevõistlusel tuli neljaliikmelistel võistkondadel läbida kaks korda 1,5 kilomeetrine ring – kokku 12 kilomeetrit. Parim meeskond läbis selle ajaga 41 minutit ja 20 sekundit. Võistlusele eelnes suusarännak, kus ligi 150 õppurit läbisid koos sõjakooli juhtkonnaga ligi kümnekilomeetrise rännaku marsruudil Paunküla – Vooremäe.

Suusarännak ja teatevõistlus moodustasid osa Kõrgema Sõjakooli spordivõistluste sarjast, kus aasta jooksul selgitatakse välja parim kooli allüksus. Suusarännak oli alates esimestest põhikursustest kuni 2007. aastani üks sõjakooli iga-aastaseid traditsioonilisi üritusi.

Kaitseväe Akadeemia