fbpx
Uudised

Kõrgema sõjakooli uksed olid huvilistele avatud

Foto: Ave Eerma
Foto: Ave Eerma

Täna tutvustasid kadetid õppimisvõimalusi kõrgemas sõjakoolis ligi 350 õpilasele.

Kaarel Aruoja külastas sõjakooli teist korda. „Mul on kindel soov ja tahtmine siia kooli õppima tulla ning tänane vaid kinnitas seda,“ ütles Aruoja. „Kadetid, kes meile kooli ja õppimist tutvustasid, rääkisid nii hüvedest kui ka katsumustest. See on suurepärane, et siin koolis on loodud kõik võimalused ka kooliväliseks enesearenduseks,“ lisas Aruoja.

Kadetid võtsid külalised fuajees vastu, tutvustasid neile KVÜÕA muuseumit, oma eluruume ning sportimisvõimalusi mati- ja jõusaalis. Õpilased tutvusid ka kaitseväe relvastuse ja kadetikasiinoga ning said kadettidega silmast silma vesteldes vastused tekkinud küsimustele.

Lahtiste uste päeva ühe korraldaja, kadettseersant Raido Mednise sõnul esitasid külastajad asjalikke küsimusi ning tundusid motiveeritud. „Aktiivsemad küsijad sütitasid ka tagasihoidlikumaid ning ringkäigu lõpu poole küsiti aina enam spetsiifilisi ja asjalikke küsimusi,“ ütles kadettseersant Mednis, „seega mulle tundub, et sel aastal on huvi päris suur.“

KVÜÕA kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme. Sisseastumisdokumente saab tänavu sõjakooli esitada 22. juunist 5. juulini.

 

Kaitseväe Akadeemia