fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli uksed olid täna huvilistele avatud

Selle õppeaasta teisel Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päeval tutvus tulevaste ohvitseride elu-oluga üle 200 koolinoore.

Kadetid tutvustasid külalistele sõjakooli õppe- ja elamistingimusi, KVÜÕA sõjamuuseumi, Kadetikasiinot ja kaitseväe relvastust ja varustust. Huvilistele rääkis küberkaitsest ja turvalisest arvutikasutusest Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse infoturbe spetsialist Anto Veldre.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool korraldab riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi aastaringselt üks kord kuus. Sel aastal on lahtiste uste päevade raames külastanud sõjakooli üle 1200 huvilise. Huvilistel on sel poolaastal võimalus tutvuda kadettide elu ja tegemistega 25. novembril ja 15. detsembril.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli põhikursusel omandatakse ohvitseri põhioskused ning saadakse rakenduslik kõrgharidus sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auaste. Õppeaeg maaväe õppesuunal on kolm aastat, õhuväe õppesuunal koostöös Eesti Lennuakadeemiaga on kolm ja pool aastat ning mereväe õppesuunal koostöös Eesti Mereakadeemiaga on kolm aastat.

Kaitseväe Akadeemia