fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooli uksed on reedel huvilistele avatud

Reedel kella üheksast kuni kella kolmeni ootab Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool huvilisi selle õppeaasta viimasele lahtiste uste päevale tutvuma tulevaste kaitseväe ohvitseride õppe ja elu-oluga.

Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päeval räägivad kadetid külalistele riigikaitsest, kadetielust, tutvustavad õppe- ja eluruume, KVÜÕA muuseumi ja relvastust. Kadetikasiinos räägitakse sõjakoolide vahelisest rahvusvahelisest koostööst ja ajaloolistest traditsioonidest.

Noortele, kel huvi astuda Kõrgemasse Sõjakooli, jagatakse täpsemat informatsiooni sisseastumiskatsete ja õppimisvõimaluste kohta.

Klassiekskursioonidel ja gruppidel on vajalik eelregistreerimine aadressil teavitus[at]ksk.edu.ee. Üksikülastajatele algavad ringkäigud iga täis- ja pooltund.

Seekordsele lahtiste uste päevale on registreerinud üle 250 noore. Sõjakooli külastavad nii põhi- kui ka keskkooliõpilased Haljalast, Narvast, Rakverest, Tartust, Toilast, Valgast, Vastseliinast ja Ülenurmelt.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli põhikursusel omandatakse ohvitseri põhioskused ning saadakse rakenduslik kõrgharidus sõjalise juhtimise erialal maa-, mere- või õhuväe õppesuunal. Samuti on sõjakoolis võimalik õppida aastasel nooremohvitseride täiendusõppekursusel ohvitseriks neil, kel kõrgharidus juba olemas ja ajateenistus läbitud. Lõpetajatele omistab president nooremleitnandi auastme.

Sel aastal võetakse sisseastumisdokumente Kõrgemasse Sõjakooli vastu 25. juunist 7.juulini. Sisseastumiskatsed toimuvad 24.-27. juulini.

Kaitseväe Akadeemia