fbpx
Uudised

Kõrgema sõjakooliga käis tutvumas üle 400 noore

Lahtiste uste päev. Foto: Ave Eerma
Lahtiste uste päev. Foto: Ave Eerma

Selle õppeaasta esimesel kõrgema sõjakooli lahtiste uste päeval tuli sõjakoolis õppimist ja eluolu uurima üle 400 koolinoore.

Kadett Kevin Helimetsa sõnul oli ringkäigu läbiviimine talle uus, kuid vajalik kogemus, sest külastajate huvi on erinev. „Meie grupp oli väga häbelik ja ei taha küsida,“ ütles kadett Helimets, „kuid relvastuse ja varustusega tutvumine tundus külastajatele enim meeldivat.“

Teise õppeaasta maaväe õppesuuna kadetid tutvustasid õpilastele kaitseväe ühendatud õppeasutuste muuseumit, sõjakooli ühiselamut ja jõusaali ning rääkisid sõjakoolis õppimisest ja eluolust. Külastajad said tutvuda õppes kasutuses oleva relvastuse ja varustusega ning vaadata ringi kadettide vaba aja veetmise kohas kadetikasiinos.

Järgmine kõrgema sõjakooli lahtiste uste päev toimub 27. novembril. Gruppide piirarv on selleks korraks täis, kuid üksikkülastajad on oodatud registreeruma aadressil kvuoa.teavitus[at]mil.ee.

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia