fbpx
Uudised

Kõrgema Sõjakooliga tuli tutvuma üle 300 huvilise

Täna peeti Kõrgemas Sõjakoolis lahtiste uste päeva, kuhu tuli kooli õppimisvõimaluste ja sisseastumistingimustega tutvuma gruppide ja üksikkülastajatena üle 300 huvilise. 

Foto: Annett Kreitsman

„On oluline, et noored saavad tulla sõjakooliga tutvuma ja kadettide käest uurida, kuidas meie igapäevaelu välja näeb ning millised on siinsed õppimisvõimalused,“ ütles tänase lahtiste uste päeva vastutaja õhuväe põhikursuse 2. õppeaasta kadett Gert Tasang.

Lahtiste uste päeva külastaja Tamsalu gümnaasiumi 11. klassi õpilane Riho Valdok jäi tänase külastusega rahule. „Kõige rohkem meeldis mulle relvanäitus ja see, et sain kadettidelt sisseastumiskatsete kohta küsimusi küsida, kuna plaanin pärast gümnaasiumi lõpetamist sõjakooli katsetele tulla,“ ütles Valdok.

Lahtiste uste päeva ringkäigu raames tutvustasid kadetid külastajatele sõjakooli õppimis- ja olmetingimusi ning kaitseväes kasutatavat relvastust ja varustust. Lisaks said külastajad tutvuda Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõjamuuseumiga ning infot sõjakooli sisseastumistingimuste ja õppesuundade kohta.

Kokku külastas täna sõjakooli gruppide ja üksikkülastajatena üle 300 noore, kelle hulgas oli külastajaid nii lasteaiast, põhi- ja keskkoolidest kui ka vahipataljonist, suurtükiväepataljonist ja Kuperjanovi jalaväepataljonist.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme. Rohkem infot sõjakooli õppimisvõimaluste ja sisseastumistingimuste kohta leiad kodulehelt www.sojakool.ee.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/58000

Kaitseväe Akadeemia