fbpx
Uudised

Kõrgemas Sõjakoolis algas ühtlustamiskursus

Kaheksa nädala pikkuse ühtlustamiskursuse eesmärgiks on ühtlustada uute kadettide jaoülemaoskusi, kuna sõjakooli astunute seas on nii kaheksa- kui üheteistkuulise ajateenistuse läbinuid. Kursuse vältel korratakse üle kõik sõduri baasoskused: relvaõpe, meditsiin, orienteerumine, lahinguõpe ja palju muud.
1.septembril võtavad kadetid osa traditsioonilisest Kõrgema Sõjakooli jalutuskäigust Tartu linnas. Pärast seda jätkub ühtlustamiskursus neljanädalase laskelaagriga Viljandi maakonnas Väluste laskeväljal, kus harjutatakse lahinglaskmist ja viiakse läbi praktilisi harjutusi maastikul.
Kursuse eelviimasel päeval saavad kadetid värskendatud oskusi näidata Kõrgema Sõjakooli laskevõistlusel. Ühtlustamiskursus lõpeb 25. septembril.
Sel aastal said esmakordselt Kõrgemasse Sõjakooli kandideerida noored, kes ei ole ajateenistust läbinud Vastuvõtukatsed edukalt sooritanud saavad õppima asuda järgmisel aastal pärast ajateenistuse läbimist.
Kõrgema Sõjakooli rakenduskõrghariduse tasemel ehk põhikursusel on ohvitseriks õppijatel võimalik valida maaväe või õhuväe õppesuund. Maaväe õppesuuna valijad saavad teha valiku jalaväe, side, logistika, õhutõrje, pioneeri ja suurtüki eriala vahel. Kolme aasta pikkune sõjakooli põhikursus annab värsketele maaväe ohvitseridele oskuse juhtida rühma ja kompaniid. Õhuväe õppesuuna valinud spetsialiseeruvad lennuväljaohvitseri ning radari- ja sideohvitseri erialale, õppetöö viiakse läbi koostöös Lennuakadeemiaga.

Kaitseväe Akadeemia