fbpx
Uudised

Kõrgemas Sõjakoolis oli lahtiste uste päev

Täna Kõrgemas Sõjakoolis korraldatud õppeaasta esimesele lahtiste uste päevale tuli gruppide ja üksikkülastajatena kooliga tutvuma üle 300 huvilise. 

Kadetid tutvustasid huvilistele kaitseväes kasutatavad relvastust ja varustust. Foto: Annett Kreitsman
Kadetid tutvustasid huvilistele kaitseväes kasutatavad relvastust ja varustust.
Foto: Annett Kreitsman

„Olen juba üle viie aasta unistanud Kõrgemasse Sõjakooli õppima tulemisest. Mõte tekkis juba enne seda, kui naistele tänased ajateenistuse läbimise võimalused loodi,“ ütles lahtiste uste päeva külastaja Ragne Plaan, kes tuli sõjakooli eluolu ja tingimustega lähemalt tutvuma.

Lahtiste uste päeva ringkäigu raames tutvustasid kadetid külastajatele sõjakooli õppimis- ja olmetingimusi ning kaitseväes kasutatavat relvastust ja varustust. Lisaks said külastajad tutvuda Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõjamuuseumiga ning infot sõjakooli sisseastumistingimuste ja õppesuundade kohta.

Järgmine võimalus Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päevale tulla on 11. novembril 2016. Kõrgem Sõjakool korraldab aastas neli avatud uste päeva, neist kaks õppeaasta esimesel ja kaks teisel poolel. Huvilistel, kes soovivad sõjakooliga tutvuma tulla, on vajalik end eelregistreerida saates e-maili aadressile kvuoa.teavitus[at]mil.ee. Rohkem infot Kõrgema Sõjakooli koduleheküljel http://www.sojakool.ee/tule-kulla/.

Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päeva pildigalerii http://pildid.mil.ee/index.php?/category/57774

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia