fbpx
Uudised

Kõrgemasse Sõjakooli saabusid uued kadetid

Täna saabus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgemasse Sõjakooli 50 uut kadetti, kelle õpingud algavad järgmisel nädalal.

Uued kadetid saabumas Kõrgemasse Sõjakooli. Foto: Ivika Lehtsalu

„Ootan uutelt kadettidelt omavahelist koostööd ja soovin näha nende silmis õppimistahet. Soovitan neil panna enese jaoks paika eesmärgid ja loodan näha, et nad teevad nende eesmärkide täitmise nimel tööd ning näitavad, et nad soovivad saada tulevaseks ohvitseriks,“ ütles maaväe 21. põhikursuse ülem major Ago Savi.

Sel nädalal ootab uusi kadette ees administratiivnädal, mille jooksul nad seavad end ühiselamus sisse, saavad kätte oma varustuse ja relvastuse ning osalevad sissejuhatavates tundides, mille käigus tutvustatakse kadettidele KVÜÕA-s kehtivaid õigusakte ja õppetööd. Järgmisel nädalal algab noorkadettidel sissejuhatus erialasse, mille käigus hinnatakse nende juhiomadusi, koostöövõimet ning eelnevas sõjalises väljaõppes omandatu rakendamist. Sissejuhatus erialasse lõpeb ülejärgmisel nädalal taktikalise takistusrajaga, kus uued õppurid peavad lahendama erinevaid jaoülesandeid ja rühmale püstitatud lahingülesandeid.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia