fbpx
Uudised

Kõrgemasse Sõjakooli saabusid uued kadetid

Täna saabusid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgemasse Sõjakooli uued kadetid, kelle õppetöö algab pärast administratiivnädalal osalemist ühtlustamiskursusega. 

Uued kadetid Sõjakooli saabumas. Foto: Annett Kreitsman
Uued kadetid Sõjakooli saabumas. Foto: Annett Kreitsman

Maaväe 20. põhikursuse ülem major Raul Kadaste ütles, et noorkadette ootab ees kolm aastat rasket, ent tulemusrikast tööd. „Kõige olulisem on see, et uued kadetid tahaksid õppida ning ellu viia oma uut karjääri, mille nad on valinud,“ ütles major Kadaste.

Administratiivnädala jooksul saavad uued kadetid end ühiselamusse sisse seada, samuti tutvustatakse neile kaitseväes ja KVÜÕA-s kehtivaid regulatsioone ja eeskirju ning alustatakse juba ka rivi-, relva-, sideõppe ja topograafiaga. Järgmisel nädalal algab noorkadettidele ühtlustamiskursus, mille eesmärgiks on õppurite eelnevalt läbitud sõjalise väljaõppe taseme ühtlustamine ning õppimisvõimekuse ja juhtimisoskuste hindamine. Ühtlustamiskursus lõpeb septembri teisel nädalal traditsioonilise lõpurännakuga.

Algaval õppeaastal alustab kõrgema sõjakooli rakenduskõrgharidusõppes 73 õppurit, neist 55 maaväe, 9 mereväe ja 9 õhuväe õppesuunal.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia