fbpx
Uudised

Kõrgemasse Sõjakooli võeti vastu 85 põhikursuste kadetti

Kõrgem Sõjakool võttis vastu 85 uut kadetti.
Kõrgem Sõjakool võttis vastu 85 uut kadetti.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgemasse Sõjakooli oodatakse alates augustist õppima kokku 85 põhikursuste kadetti, mis on viimase 16 aasta parim tulemus. Magistriharidust pakkuvale keskastmekursusele võeti vastu 11 inimest.

Sõjakooli ülema major Tarmo Luhaääre sõnul on põhjust olla rahul. „Positiivse mulje jättis, et noored on läbi mõelnud oma karjäärivalikud. Teatakse täpselt, miks tahetakse tulla õppima ja mis saab olema kogu selle hariduse väljund. Üllatas ka, et samm meile õppima tulla oli paljudel kandidaatidel valmis mõeldud juba põhikoolis või gümnaasiumi esimestes klassides,“ märkis major Luhaäär.

„Meil oli kõikidele põhikursustele korralik konkurss ja tänu sellele saime teha parema valiku kandidaatide seas. Sarnase konkursi jätkumisel on meil võimalus järgmistel aastatel pöörata rohkem tähelepanu akadeemilise testi tähtsusele. Näiteks saaksime seada lävendi, millest allapoole me enam vastu ei võta,“ rääkis sõjakooli ülem.

Kokku võetakse õppima 18. maaväe põhikursusele 66, kuuendale õhuväe põhikursusele 9 ja neljandale mereväe põhikursusele 10 kadetti. Aastast nooremohvitseride kursust tänavu ei avatud.

Major Luhaääre arvates panevad need numbrid tähtsa rolli ühtlustamiskursusele, kus kadettidel on viimane aeg ümber mõelda. „Meie kui instruktorite jaoks tähendab see veelgi personaalsemat lähenemist ja rohkem tööd,“ lisas major Luhaäär.

Et Kõrgemasse Sõjakooli õppima asumiseks on eelduseks ajateenistuse läbimine, siis järgmisel aastal, pärast ajateenistuse läbimist oodatakse 19. põhikursusele õppima 14, seitsmendale õhuväe põhikursusele kaks ja viiendale õhuväe kursusele kaks kadetti. Uued kursused alustavad õppetööd 11. augustil. Sisseastunute nimekirjad on nähtavad Kõrgema Sõjakooli kodulehel ja SAISis.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool kõrgkool on noortele, kes soovivad saada head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursusel saab rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal maa-, mere- või õhuväe õppesuunal.

Kaitseväe Akadeemia