fbpx
Uudised

Kõrgemat Sõjakooli külastavad Poola õhuväe kadetid

Sel nädalal viibivad Kõrgemas Sõjakoolis õpilasvahetuse raames neli Poola Õhuväe Akadeemia kadetti, kes tutvuvad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustega, siinse õhuväe ohvitseri õppega ja Eestiga. 

Kõrgema Sõjakooli õhuväe põhikursuste ülem major Ütt koos Sõjakooli ja Poola Õhuväe Akadeemia õhuväe kadettidega Foto: Annett Kreitsman
Kõrgema Sõjakooli õhuväe põhikursuste ülem major Ütt koos Sõjakooli ja Poola Õhuväe Akadeemia õhuväe kadettidega
Foto: Annett Kreitsman

„Poola Õhuväe Akadeemia kadetid saavad ülevaate Eesti kaitsepoliitikast, kaitseväe struktuurist ja selle põhiülesannetest ning ka Eestist üldisemalt,“ ütles Kõrgema Aõjakooli õhuväe põhikursuste ülem major Margo Ütt.

„Ka meie õhuväe kadettidel on võimalus minna Poola õhuväe akadeemiasse ja saada sealt nende poolset nägemust ühisest koostööst ning ülevaadet sellest, kuidas on üles ehitatud nende õhuväe kursused,“ ütles major Ütt. „Arvan, et on väga oluline noorele ohvitserile kogeda seda varajases karjääris.“

2014. aastal allkirjastasid Poola Õhuväe Akadeemia rektor, brigaadikindral Jan Rajchel ja KVÜÕA ülem, kolonel Martin Herem allkirjastasid Deblinis, Poola Õhuväe Akadeemias, kõrgkoolide õpilasvahetuste koostöölepingu. Programm võimaldab Poola õhuväe kadettidel käia KVÜÕA-s õppimas ning ka Sõjakooli õhuväeohvitseri eriala kadettidel saada kogemusi Poola Õhuväe Akadeemias.

Kõrgemas Sõjakoolis saab õppida rakenduskõrgharidusõppes sõjaväelise juhtimise erialal õhuväe suunal koostöös Eesti Lennuakadeemiaga ja Poola Õhuväe Akadeemiaga. Õppeaeg õhuväe põhikursusel kestab kolm aastat, võimaldades spetsialiseeruda lennuvälja, õhuseire või õhuoperatsioonide erialale.

Kaitseväe Akadeemia