fbpx
Uudised

Kõrgemat sõjakooli juhib major Erkki Roosnurm

Täna andis major Tarmo Luhaäär Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ees aset leidnud tseremoonial Kõrgema Sõjakooli juhtimise üle major Erkki Roosnurmele. 

Major Erkki Roosnurm
Major Erkki Roosnurm. Foto: Annett Kreitsman

„Minu tahe on jätkata Kõrgemas Sõjakoolis seni tehtud tööd ning hoida ja arendada neid põhimõtteid ja traditsioone, mis aitavad nii kaitseväe kui ka ühiskonna jaoks ette valmistada väärikaid ja professionaalseid ohvitsere,” ütles major Roosnurm.

Major Erkki Roosnurm on õppinud aastatel 1997-1998 Riigikaitseakadeemias, aastatel 1998-2003 omandas ta KVÜÕA Kõrgemas Sõjakoolis ohvitserihariduse ning aastatel 2007-2009 läbis keskastme kursuse. Major Roosnurm on teeninud aastatel 2005-2007 kaitseväe juhataja käsundusohvitserina, aastal 2011 võttis ta sideohvitserina osa rahvusvahelisest sõjalisest operatsioonist Afganistanis.  Aastatel 2009-2010 teenis major Roosnurm Kirde kaitseringkonna Viru jalaväepataljonis erinevatel staabiohvitseri ametikohtadel ning aastatel 2011-2015 Viru jalaväepataljoni staabiülemana. Enne Kõrgema Sõjakooli ülema ametikohale asumist õppis major Roosnurm Ühendkuningriigis vanemstaabiohvitseri kursusel.

Major Luhaäär jätkab pärast ameti üle andmist õpinguid vanemstaabiohvitseri kursusel Saksamaal.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia