fbpx
Uudised

KVÜÕA allkirjastas Austria sõjaväeakadeemiaga koostöölepingu

KVÜÕA õppekavade arendamise nõunik Nele Rand (vasakult teine) allkirjastamas Erasmus+ koostöölepingut.
KVÜÕA õppekavade arendamise nõunik Nele Rand (vasakult teine) allkirjastamas Erasmus+ koostöölepingut. (allikas: maf-reichenau.at)

Möödunud nädalal Austrias toimunud rahvusvahelisel sõjakoolide foorumil allkirjastasid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused Austria Theresani sõjaväeakadeemiaga Erasmus+ koostööleppe, mis on KVÜÕA esimene rahvusvahelise koostöö partnerleping ja tugevdab kahe sõjakooli vahelisi suhteid.

Õppekavade arendamise nõuniku Nele Ranna sõnul annab Erasmus+ lisaks kadettide õpirändele võimaluse vahetada õppetöö eesmärgil õppejõudusid ning jagada või omandada uusi teadmisi ka õppeasutuste tugipersonalil, näiteks raamatukogutöötajail või spordiinstruktoritel, et nad saaksid panustada mitmekülgsemalt ja kogemusrikkamalt KVÜÕA arengusse.

Rand märkis, et kuna KVÜÕA liitus käesoleva aasta alguses kõrgkoolide rahvusvahelistumist toetava programmiga Erasmus+, siis andis see omakorda võimaluse viia mitu aastat austerlastega kestnud partnerlussuhted uuele tasemele.

Erasmus+ lepingu allkirjastamine teeb võimalikuks muuhulgas ka töötajate- ning üliõpilasvahetuse kahe välisriigi kõrgkooli vahel. KVÜÕA on loonud tulevasteks aastateks tingimused, mis võimaldavad õppeasutuse õppuritel ja töötajatel osaleda erinevatel kursustel või läbida vahetussemester vahetusüliõpilase või -õppejõuna Austrias Theresani sõjaväeakadeemias.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti rahvusliku sõjateaduse nurgakiviks, tehes oma partneritega koostööd globaalselt. Tänavu saab sisseastumisdokumente KVÜÕA Kõrgemasse Sõjakooli esitada veel viis päeva. Rohkem infot siit.

Kaitseväe Akadeemia