fbpx
Uudised

KVÜÕA harjutuses osalevad Balti kaitsekolledži ohvitserid

Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes brigaadi tasemel otsuse vastu võtmise protsessi harjutus, mille väljaõppemeeskonda on esmakordselt kaasatud ka Balti Kaitsekolledži ohvitserid. 

Brigaadi tasemel otsuse vastu võtmise protsessi harjutuse algus. Foto: kpt Kristjan Kostabi
Brigaadi tasemel otsuse vastu võtmise protsessi harjutuse algus.
Foto: kpt Kristjan Kostabi

„Harjutuse jooksul saavad kursuslased läbi õppeprotsessi praktilise kogemuse ülema kavatsuse ja juhiste formuleerimisest ning staabitöö protseduuridest,“ ütles harjutuse läbiviija kolonelleitnant Janno Märk.

„Esmakordselt on väljaõppemeeskonda kaasatud ka Balti Kaitsekolledži ohvitserid, tänu millele saavad õppurid staabitöö protseduurides ja diviisi ülemaga suheldes paktiseerida inglise keelt,“ lisas kolonelleitnant Märk.

Reedeni kestev harjutus algas täna õppuritele diviisi käsu andmisega ning põhineb Taani diviisi operatsiooniraamistikul ja Skolkan stsenaariumil. Harjutusest võtavad osa Kõrgema Sõjakooli keskastmekursuse kuulajad, brigaadi staabiohvitseride kursuse õppurid ning väljaõppemeeskonma liikmetena lisaks KVÜÕA õppejõududele ka kaks Ameerika ja üks Taani ohvitser Balti Kaitsekolledžist.

Harjutus peetakse jalaväepataljoni ja –brigaadi lahingutegevuse planeerimine ja staabi tegevuse aine raames, mille läbimisel saavad õppurid teadmised ja oskused brigaadi, pataljoni ja maakaitseringkonna lahingutegevuse planeerimiseks.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia