fbpx
Uudised

KVÜÕA ja Eesti sõjamuuseum kutsuvad konverentsile

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ja Eesti sõjamuuseumi rahvusvaheline sõjaajaloo konverents peetakse 31. mail Tartus, mis käsitleb sõjaajaloo rolli ohvitseri väljaõppes ja doktriinide kujundamises.

Konverentsil „Minevik, sõjamehe teejuht? Kogemus, ajalugu ja teooria sõjalises ettevalmistuses“ teeb ettekande ka Kaitseväe peastaabi ülem kindralmajor Martin Herem, kes toonitab ajaloo uurimise tähtsust detailides, kuid alati kontekstis ning hoiatab, et pole õige keskenduda eranditele, mis vaatamata erakordsusele suurt midagi ei õpeta.

Esinejad on Eestist, Ameerika Ühendriikidest, Poolast, Kanadast, Lätist, Leedust, Saksamaalt, Taanist ja Iisraelist. Rahvusvaheliselt tuntumad ettekandjad on USA West Pointi sõjaväeakadeemia ajalooprofessor Clifford J. Rogers, kes kõneleb antiik- ja keskaja sõjanduse ajaloo õpetamise tähtsusest sõjaväepedagoogikas ning Bundeswehri sõjaajaloo ja sotsiaalteaduste keskuse teadusdirektor professor Jörg Echternkamp, kelle ettekanne käsitleb sõjaajaloo rolli Saksamaa ohvitseride koolitamisel. KVÜÕA lektor Igor Kopõtin räägib sõjaajaloo õpetamisest Eesti sõjaväelistes õppeasutustes kahe maailmasõja vahel.

Konverentsil antakse üle Hendrik Sepa preemia eelmisel aastal ilmunud Eesti parima sõjaajaloo-alase kirjutise autorile. Sepa preemia on Kaitseministeeriumi ja Eesti sõjamuuseumi välja antav 3000-eurone auhind.

Konverents on eesti ja inglise keeles, ettekannetel on sünkroontõlge. Üritus toimub Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes Riia 12, Tartu.

Osalemine on tasuta, kuid palume osalemisest ette teatada sõjamuuseumi kodulehel või telefonil 621 7410.

Konverentsi kavaga saab tutvuda siin.

Lisainfo: [email protected]

Kaitseväe Akadeemia