fbpx
Uudised

KVÜÕA koostööpartnerid õpivad matkekeskuses matkesüsteemi käsitlemist

Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste matkekeskuses administraatorikursus Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ning kaitsetööstusliidu üliõpilastele ja spetsialistidele matkesüsteemi VBS (Virtual Battlespace) esmase iseseisva käsitlemise õpetamiseks.

Kursuse eesmärk on tekitada ülikoolidesse, kellega kaitseväel on teadus- ja arendustegevuse alane koostöö, esmane oskus kasutada matkesüsteeme kaitsealaste teadus- ja arendusprojektide toetamiseks.

KVÜÕA rakendusuuringute keskuse ülema kolonelleitnant Sten Alliku sõnul on matkesüsteeme kasutades võimalik hinnata uute lahenduste toimivust lahinguväljal ning nende mõju. „Me peaksime matkesüsteeme teadus- ja arendustegevuses oluliselt rohkem kasutama, nii VBSi kui JCATS’i,“ ütles kolonelleitnant Allik.

Kolonelleitnant Alliku sõnul on alanud kursus sammuks võimekuse loomise ning matkesüsteemide kasutamise laiendamise poole. „Matkekeskusesse jääb alati matkesüsteemide tippteadmine ja me saame ülikoole ja ettevõtteid toetada,“ ütles Allik. „Võimekuse loomine partnerite juurde aga suurendab märgatavalt võimalust lahinguväljal toimuvast aru saada kõigi nende hulgas, kes meiega koostööd teevad.“

Kursusel osaleb 13 inimest, kestab selle nädala lõpuni. Koostöö on osa militaartehnoloogia-alase pädevuse tõstmise koostöölepingust Kaitseministeeriumi, Kaitseväe, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli vahel.

Kaitseväe Akadeemia