fbpx
Uudised

KVÜÕA korraldab äärmusluse teemalist konverentsi

Kaitseväe Ühendatud Õppasutused korraldavad täna koostöös Kõrgema Usuteadusliku Seminariga teaduskonverentsi „Äärmuslus meie sees ja meie ümber“.

Konverentsil käsitletakse äärmuslusega seonduvaid isiksuslikke ja sotsiaalseid tegureid, millest kasvavad välja pinged ja konfliktid inimgruppide, maailmavaadete, kultuuride ning riikide vahel. Konverents kutsub üles ennetama äärmusluse esiletõusmiseks vajalike sotsiaal-ühiskondlike tingimuste teket ning vaatama ka sügavamalt iseendasse.

„Äärmusluse temaatika aktuaalsust kaasaegses demokraatlikus ühiskonnas ja julgeolekukeskkonnas näitab ka see, et ka Kaitsepolitsei värskelt ilmunud aastaraamatus on üheks oluliseks teemaderingiks äärmuslus oma erinevates vormides. Olgu siis skaala ühes otsas poliitiline äärmuslus oma parem- ja vasakäärmuslike ideede, parteide ja liikumistega või skaala teises otsas religioosne äärmuslus fundamentalistlike ideede, äärmuslikke usupraktikaid viljelevate osaduskondade ja usuliselt motiveeritud terroriorganisatsioonidega“, ütles konverentsi peakorraldaja, KVÜÕA humanitaar- ja sotsiaalteaduste õppetooli juhataja professor Andres Saumets.

Lisaks Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ja Kõrgema Usuteadusliku Seminari lektoritele esinevad konverentsil Tartu Ülikooli ja Siseministeeriumi esindajad. Konverentsi ettekannetest pannakse kokku teadusartiklite kogumik.

Kaitseväe Akadeemia