fbpx
Uudised

KVÜÕA meditsiinikeskuses toimub esimest korda Eestis traumahaige käsitlemise kursus

Järgmisel nädalal toimub KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuses koolitus „Traumahaige käsitlemise kursus edasijõudnutele“, mida peetakse traumakäsitluse rahvusvaheliseks kuldseks standardiks.

KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülema major Ahti Varblase sõnul on järgmisel nädalal toimuv kursus kasutusel laialdaselt üle maailma. „ATLS kursust viiakse läbi kindla litsentsi järgi,“ ütles major Varblane. „Eriline on see, et Eestis toimub kursus esimest korda,“ lisas ta.

KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskus korraldab 17.-21. augustil koostöös Ameerika Kirurgide Liidu, Eesti Kirurgide Assotsiatsiooni,  SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, SA Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tartu Ülikooliga KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses koolituse „Advanced Trauma Life Support for Doctors (ATLS)“. Kursuse raames õpivad arstid traumahaige süstematiseeritud käsitlemist.

Eestis on kursuse läbiviimise õigus Eesti Kirurgide Assotsiatsioonil ja kursust juhib professor Peep Talving. Läbiviijateks on õppejõud Eestist, Tšehhi Vabariigist, Suurbritanniast ja Ühendkuningriigist, Hollandist, Norra Kuningriigist ja Saksamaa Liitvabariigist. Kursusel osalevad Eesti Kaitseväe ja reservtervishoiutöötajatest arstid, tsiviilmeditsiinis töötavad arstid ning Tartu Ülikooli arsiteaduskonna residendid. Õppetöö toimub inglise keeles seminaride ja praktikumide vormis.

KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on kaitseväelaste, reservmeedikute, residentide ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiini õppe läbiviimine. Eesmärk on võimalikult kaasaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside ja vigastuste lahendamiseks. Kaitseväe ühendatud õppeasutused on ainus sõjaväeliselt korraldatud riigikaitseline rakenduskõrgkool, mis valmistab ette ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule.​

Kaitseväe Akadeemia