fbpx
Uudised

KVÜÕA meditsiinikonverentsi põhirõhk on väljaõppel

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskus korraldab homme ja ülehomme Tartus Dorpati konverentsikeskuses üheksanda sõja- ja katastroofimeditsiini konverentsi, millest võtab osa ligi 500 inimest.

Konverentsi ühe koordinaatori veebel Hele-Reet Lille sõnul on selle aasta konverentsil rõhuasetus sõja- ja katastroofimeditsiinialasel väljaõppel, kuigi ettekandeid on ka muudest valdkondadest. „Ettekandmisele tulevad teemad näiteks palju kõmu tekitanud suurõnnetustest nagu Maxima poe varing Riias ja paljude laste elu nõudnud tulistamine Rootsis,“ ütles veebel Lille. „Räägime ka Ukrainast kui sõjalisest konfliktipiirkonnast nii psühholoogide kogemuse kui ka sõja- ja katastroofimeditsiini poole pealt.“

Konverentsi peakorraldaja major Ahti Varblase sõnul on aastatega nii külaliste kui ka välismaalt tulevate lektorite arv suurenenud. „Ettekande teeb ka professor Peep Talving, kes sel aastal koos Eesti Kirurgide Assotsiatsiooniga Eestis ATLS kursuste läbiviimist alustas,“ ütles major Varblane.

Nagu eelmisel, nii ka sel aastal on meditsiinikonverents integreeritud militaarpsühholoogia konverentsiga – osad sessioonid on ühised. Töötubades näidatakse erinevaid simulatsiooninukkusid ja simulatsioone, mis on väljaõppes väga olulised.

Konverentsil osalevad Tartu Ülikooli arstitudengid, Tartu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid, kaitseväelased ja kaitseväe meedikud, vanglaameti ja päästeameti töötajad, tsiviiltervishoiuasutuste arstid, õed, parameedikud, kaitseliitlased ja teised valdkonnast huvi tundvad ja sellega kokku puutuvad inimesed.

Sõja- ja katastroofimeditsiini konverentsi kava on leitav aadressil http://www.ksk.edu.ee/wp-content/uploads/2015/12/SKMK-konverents-2015-kava.pdf.

Kaitseväe Akadeemia