fbpx
Uudised

KVÜÕA neljas õppemetoodiline konverents tõi kokku ligi 200 huvilist

Täna toimus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes neljas õppemetoodiline konverents „See aitab elus läbi lüüa! ehk ülekantavate pädevuste mõtestatud arendamine”,  millest võttis osa ligi 200 huvilist.

„Konverents andis ülevaate erinevatest õppemeetoditest ning tegevustest, mis annavad võimaluse teaduspõhiselt arendada ülekantavaid pädevusi ja toetavad õppija arengut,“ ütles konverentsi peakorraldaja Svetlana Ganina ning lisas, et konverents andis hea võimaluse neil teemadel diskussiooni arendada ja valdkonna alaseid kogemusi jagada.

Ülekantavate pädevuste ja nende mõtestatud arengu teemal tegi konverentsil ettekande vastava raamatu autor ja tunnustatud spetsialist Siret Rutiku. Samal teemal arutles läbi huumoriprisma ka Mart Reiniku Kooli direktor Enn Ööpik. Lisaks ettekannetele oli konverentsi raames võimalik osaleda ka töötubades ja kuulata erinevatel teemadel stendiettekandeid.

Konverentsil osales ligi 200 huvilist Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest, sisekaitseakadeemiast, Eesti lennuakadeemiast, kaitseväest, päästeametist, politsei- ja piirivalveametist, Kaitseliidust ja Tartu Ülikoolist.

„See aitab elus läbi lüüa! ehk ülekantavate pädevuste mõtestatud arendamine“ oli järjekorras neljas KVÜÕA-s korraldatud õppemetoodiline konverents. Varasematel aastatel on konverentside põhiteemad keskendunud tõhusa ja kaasahaarava õppe korraldamisele kõrgkoolis, ennastjuhtivale õppijale ja õppija arengu toetamisele.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on ainus riigikaitseline kõrgkool Eestis, mis annab kutsehariduse, rakendusliku kõrghariduse ja magistrikraadi sõjalises juhtimises. Täiendõppe kursustel osalevad nii kaitseväelased, kaitseliitlased ja reservväelased nii Eestist kui välismaalt. KVÜÕA on ka Eesti sõjateaduse nurgakiviks, tehes koostööd Eesti kui ka välisriikide koolide, uurimisasutuste ja ettevõtetega.

Kaitseväe Akadeemia