fbpx
Uudised

KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskus sai õiguse viia läbi lahingkannatanu esmaabi rahvusvahelist kursust

26. aprillil lõppenud „Lahingkannatanu esmaabi” rahvusvahelise kursuse iseseisva läbiviimisega NAEMT-i (National Association of Emergency Medical Technicians) instruktorite järelvalve all sai KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskus õiguse korraldada edaspidi TCCC (Tactical Combat Casualty Care) kursuseid ning väljastada sellekohaseid rahvusvaheliselt kehtivaid sertifikaate.

26. aprillil lõppenud TCCC kursuse pilt

„Kursus esitas nii osalejatele kui ka instruktoritele suuri füüsilisi ja vaimseid väljakutseid ja kõik õppurid, kes sellel kursusel osalesid ning sooritasid positiivselt nii teoreetilise kui ka praktilise testi, teenisid oma sertifikaadid auga välja,” ütles kursuse instruktor major Indrek Olveti.

KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiini õppe läbiviimine. Eesmärk on võimalikult kaasaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside ja vigastuste lahendamiseks. Kaitseväe ühendatud õppeasutused on ainus sõjaväeliselt korraldatud riigikaitseline rakenduskõrgkool, mis valmistab ette ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule.​

Kaitseväe Akadeemia